Vinyasa jooga

Liitsõna vinyasa koosneb kahest osast: vi ja nyasa. Nyasa tähendab kohale panema, kogu fookuse toomist spetsiaalsesle meditatiivselese sisundile. Vi tähendab erilisel moel. Seega Vinyasa tähendab fokuseeritud, kavatsuslikku tegevust, millel on kindel eesmärk. Läbi selle eesmärgi, näiteks liikumine hingamise rütmis, suudab harrastaja aidata endale jõuda taipamistani või vabastada enda meelelt objekte millel fookust hoitakse. 

Tänapäeval seostatakse vinyasat  rohkem kui hingamise rütmis liikumist erinevatesse asenditesse, kuid vinyasa tähendus on palju laiem. Vinyasa tähendab ka välise vormi (keha) tedvustatud liikumist ja selleks tehtavat praktikat. Vinyasa  praktika on muuhulgas kõige selle teadvustamine, mida me argitegevustega ei märka. Seega vinyasa jooga hõlmab endas hingamise praktikat, liikumist koos hingamisega ja ka pooside tunnetamist ning kogemist. Need jooga tunnid võimaldavad kogeda keha läbi liikumise ja teadvustada seda, mis toimub inimese peas.

Vinyasa jooga sobib kõigile, olenemata sellest, kas inimene astub matile esimest korda või on juba kogenud praktiseerija. Jooga tunni saab üles ehitada vastavalt inimese individuaalsetest soovidest ja eesmärkidest. Läbi vinyasa on võimalik keha tugevdada ja samal ajal tekitada kehasse ruumi. 

See tund sobib Sulle:

  • Soovid alustada joogaga
  • Soovid individuaalset kava
  • Sul on mõni vigastus, millega sooviksid tööd teha
  • Sa koged seljavalusid
  • Soovid toetada oma vaimset tervist